01 Temmuz 2022 Hava Durumu: Meteoroloji’den yağış uyarısı

HAVA SICAKLIĞI: Mühim bir değişim olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normalleri altında, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Çoğu zaman şimal ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette esmesi planlanıyor.
UYARILARKUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Çankırı çevreleri ile, Ankara’nın şimal, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında güçlü rüzgâr ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARAAz bulutlu, doğu kesimleri parçalı ve yer yer oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Sakarya ve Bilecik çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. EDİRNE °C, 36°CParçalı bulutlu
İSTANBUL °C, 32°CParçalı bulutlu
KIRKLARELİ °C, 34°CParçalı bulutlu
KOCAELİ °C, 32°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu
EGEAz bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı ve yer yer oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DENİZLİ °C, 36°CParçalı bulutlu
İZMİR °C, 36°CAz bulutlu
KÜTAHYA °C, 26°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA °C, 36°CParçalı ve azca bulutlu
AKDENİZAz bulutlu, iç kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 34°CParçalı, yer yer oldukca bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında şimal çevreleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ANTALYA °C, 36°CParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, doğusunun iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY °C, 30°CParçalı ve azca bulutlu
ISPARTA °C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İÇ ANADOLUParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Çankırı çevreleri ile Ankara’nın şimal çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
ANKARA °C, 26°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların şimal çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
ÇANKIRI °C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
ESKİŞEHİR °C, 29°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA °C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BATI KARADENİZParçalı ve yer yer oldukca bulutlu, iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 23°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DÜZCE °C, 26°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KASTAMONU °C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SİNOP °C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu
ORTA ve DOĞU KARADENİZParçalı ve oldukca bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
AMASYA °C, 28°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ÇORUM °C, 25°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
SAMSUN °C, 27°CParçalı ve oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
TRABZON °C, 25°CParçalı ve oldukca bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, iç kesimlerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.
DOĞU ANADOLUAz bulutlu, şimal kesimlerinin parçalı ve yer yer oldukca bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM °C, 28°CParçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonrasında mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KARS °C, 25°CParçalı bulutlu, mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MALATYA °C, 35°CAz bulutlu
VAN °C, 26°CParçalı ve azca bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLUAz bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR °C, 39°CAz bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 34°CAz bulutlu
SİİRT °C, 37°CAz bulutlu ve açık
ŞANLIURFA °C, 39°CAz bulutlu ve açık

Son Dakika Haberler