BEÜ’den 2 bin 192 talebe mezun oldu

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Eren Üniversitesi (BEÜ) 2021-2022 bilimsel nitelikli yılı içinde mezuniyet belgesi almaya hak kazanan ortalama 2 bin 192 talebe için mezuniyet töreni düzenledi.
BEÜ’nin Rahva kampusundaki stadyumda düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Peşinden, kortej yürüyüşü icra eden öğrenciler protokol ve aileleri selamladı. Mezuniyet törenine Bitlis Vali Yardımcısı Furkan Seyman, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, bazı kurum amirleri öğretim üyeleri ve talebe velileri katıldı.
Mezuniyet törenine katılan Bitlis Vali Vekili Furkan Seyman, mezun olan gençlere bundan sonraki yaşamlarında başarı dileyerek, şunları söylemiş oldu:
“Aslolan sorun bu saatten sonrasında başlıyor. Bu güne kadar almış olduğunuz eğitimlerinizi, kazanmış olduğunuz tecrübelerinizi uygulama fırsatı bulabileceğiniz yeni bir hayata adım atmış olacaksınız. Sizlerden beklentisi olan bizlerin devamlı destekçiniz olacağımızı belirtmek isterim. Sizleri, kıymetli ailelerinizi, kıymetli hocalarınızı kutlama ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Mezuniyet töreninde konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ise, Bugün 2 bin 192 genci daha mezun ettiklerini belirterek, “Kısa bir süre ilkin üniversitemizin 15’inci yılını kutladık. Üniversitemiz kurulduğundan bu yana devamlı gelişen bir kurumdur. Şu an üniversitemizde, 6 fakülte, 8 meslek yüksekokulu, bir lisansüstü eğitim enstitü, 16 araştırma merkezimizle eğitim öğretim faaliyetlerimizi ve bilimsel nitelikli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güne kadar 20 binden fazla mezun veren bir üniversiteyiz. Bugün 2 bin 192 gencimizi mezun ediyoruz. Çalışmalarımızda Eren Tüm ortaklık’in desteğini devamlı gördük. Bundan dolayı Eren ailesine ve Ahmet Eren beyefendiye oldukca teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın yanı sıra oldukca sayıda kış ve yaz etkinlikleri yaptık. Bugün itibarıyla finaller bitti ve bütünlemeler devam ediyor, öğrencilerimiz asla endişelenmesin, yurt ve yiyecek sıkıntısı yaşamayacaklar. Mezuniyet törenine katılan tüm öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum.”dedi.
Program müzik eşliğinde düzenlenen eğlence ve havaya kep atmayla bitti. (DHA)
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler