Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başarıya ulaşmış öğrencilere burs imkanı

05.07.2022 12:55 Haber Deposu: DHA Geleceğin mesleği olan medya için sektöre yetkin elemanlar yetiştirilecek Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2022-2023 eğitim öğretim senesinde ilk öğrencileriyle buluşacak. Öğrenciler, Demirören Medya Center içinde bulunan DHA, Milliyet, CNN TÜRK, Kanal D, Posta, Fanatik ve D-Smart şeklinde kuruluşlarda vazife icra eden sektör duayenlerinden ders almanın yanı sıra, yetişim ve burs imkanı da yakalayacak.  Lise öğrencisiyken tecrübe kazanacak öğrencilerden 500 tam puan alana aylık bin lira, 485-500 puan arasına aylık 750 lira, 470-485 puan arasına aylık 500 lira başarı bursu verilecek. 
500 LİRADAN BİN LİRAYA KADAR BURS İMKANI 
Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atila Ertoğan, öğrenciler için mevcud fırsatları dile getirdi.   Ertoğan, “Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim senesinde ilk öğrencilerini heyecanla bekliyor. Imtihan neticeleri açıklandı ve ikimiz de LGS ile öğrencilerimizi alıyoruz, ilk 30 öğrencimizi bekliyoruz. Okulumuzda LGS’de başarıya ulaşmış olan öğrencilerimize burs imkanımız mevcut. Biz yüzde 1’lik dilimde olan öğrencilerimize 500 liradan bin liraya kadar burs imkanı sağlıyoruz. Eğer öğrencilerimiz tam puan almışlarsa bizlerden tahsil hayatları süresince aylık bin lira burs imkanı almaları mevcut” dedi. 

YURT, SERVİS VE YEMEK ÜCRETSİZ OLACAK 
Okul müdürü Ertoğan başarı bursunun yanı sıra öteki olanaklara da dikkat çekerek, “Okulumuz Demirören Medya Center bünyesinde içeriyor. Demirören Medya Türkiye’nin en büyük medya kuruluşu. Öğrencilerimiz buradaki duayenlerle beraber eğitim alma fırsatı yakalayacaklar. Hem de buranın tüm teknik ekipmanları, tüm olanaklarından faydalanabilecekler. Biz Türkiye’nin her yerinden öğrencilerimizi bekliyoruz bundan dolayı onlar için bir yurt imkanımız da mevcut. Ek olarak İstanbul’un her yerine parasız servis ve tüm öğrencilerimize yiyecek imkanımız da var” ifadelerini kullandı.  
YENİLENMİŞ EĞİTİM MÜFREDATI 
Ertoğan, “Öğrencilerimize yenilenmiş bir eğitim müfredatıyla eğitim vereceğiz. Eğitim müfredatımız basılıdan dijitale, televizyondan podcast’e, toplumsal medyadan YouTube’a varlıklı ve gelişen medya standartlarına uygun şekilde tasarlandı. Hem de bu müfredatı oluşturan Demirören Medya’nın profesyonelleri, televizyoncular, gazeteciler öğrencilerimizin derslerinde de onlara eşlik edecek. Buranın ofislerinde, stüdyolarında ve teknik imkanlarıyla ergonomik yapma imkanlarına da haiz olacaklar” dedi.  
HAZIRLIK EĞİTİMİNİ ANA DİLİ İNGİLİZCE OLAN ÖĞRETMENLER VERECEK 
Atila Ertoğan,  “Hazırlık eğitimimizi ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafınca verilecek. Sonrasında da dil eğitimimiz devam edecek. Birçok dersimiz gene İngilizce olacak. Böylece, internasyonal düzeyde medyacılar yetiştireceğiz. Aldıkları bu eğitim yardımıyla Türkiye’nin ve dünyanın medyasına yön verecek olan öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz” diye konuştu.  

Son Dakika Haberler