E-OKUL LİSE TERCİH | LGS 2022 tercih kılavuzu ve meb.gov.tr lise tercihleri

04.07.2022 14:36 Son Güncelleme: 04.07.2022 14:36 LGS 2022 tercihleri Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca başlatıldı. Imtihan sürecinin sona ermesi ve sonuçların açıklanmasıyla beraber adaylar elde ettikleri puanları öğrendiler. Peki, tercih süreci iyi mi işleyecek?
LGS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI 
Ulusal Eğitim Bakanlığı Liselere Geçiş Imtihanı için tercih kılavuzunu da yayınladı. İşte adayların heyecanla bekledikleri o kılavuz…
LGS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…
LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK?
2022 Ortaöğretim Geçiş Tercih ve Yerleştirme kılavuzu yayımlandı. Tercih periyodu 4 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar devam edecek. Yerleştirme neticeleri ve boş kalan kontenjanlar 25 Temmuz 2022 tarihinde “www.meb.gov.tr” adresinde duyuru edilecek.
E OKUL LİSE TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?
8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan yada mezun durumda olan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.
Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla talebe alan fen liseleri, toplumsal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî imtihan puanı üstünlüğüne gore yapılacak. Öğrenciler, sınavla talebe alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler.
TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ…
Merkezî sınavla talebe alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne gore tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.
LGS 2022 SONUÇLARI! meb.gov.tr LGS netice sorgulama linki… LGS sonucu ve yüzdelik dilim
 

Son Dakika Haberler