Emre Mor’dan Arda Güler sözleri

Zor ve sıkı bir halde çalışmaların sürdüğünü dile getiren Emre Mor, “Birkaç gün ilkin buradaydım benim açımdan sonradan gelip idman temposuna adapte olmak zor oluyor fakat şu an itibarıyla iyi gidiyor. Hazırlık maçlarında iyi performanslar ortaya koyduk. İyi ilerlediğimizi düşünüyorum” diye konuştu. 
“TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTEDİĞİM TEK KULÜP FENERBAHÇE’YDİ”
Oldukca mutlu hissettiğini kaydeden Emre Mor, “Bundan önceki röportajda söylediğim benzer biçimde geçen sürem bir plan oluşturulmuştu ve bu plan Fenerbahçe’ye gidebilmekti. Planım belliydi, ben de bu doğrultuda hareket ettim ve odaklandım. Gerçekleştiği için fazlaca mutluyum. Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi. İyi bir halde Fenerbahçe’ye katkı sağlamak isterim, ta ki bir sonraki seviyeye ulaşana kadar” şeklinde konuştu. “MENTAL OLARAK KENDİMİ GELİŞTİRDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”
Ustalaşmış futbol oynamaya başlandığında kalitenin futbolcuyu yukarıya çıkaracak tek unsur bulunduğunu dile getiren Emre Mor, “Mental olarak kendinizi hazır halde bulundurmanız gerekiyor ki bende bu açıdan eksiklik vardı. Bana da bu oldu fakat bunu değiştirmeyi başardığımı düşünüyorum. Göstereceğim en iyi performansa dönebilmek için geçen yıl elimden gelenin en iyisini yaptım ve bir tek buna odaklandım. Çalıştığım insanoğlu doğru insanlardı. Tekrardan doğmak ve o performansa erişmek istiyordum. Bunda da başarı göstermiş olduğumu düşünüyorum. Mental olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Şu an kendimi daha olgun hissettiğimi söyleyebilirim. Ulusal ekibi doğal ki özledim” dedi.
“VOLKAN DEMİREL’İN GELİŞİMİMDE BÜYÜK ETKİSİ OLDU”
Emre Mor, Volkan Demirel’in gelişmesinde büyük tesiri bulunduğunu söyleyerek, “Karagümrük’e gittiğimde fazlaca fit değildim, bu bir sabır süreciydi ve bunun sonucunda pozitif yönde bir süreç gerçekleşti. Kimi zaman hocalarla iyi uyum yaklarsınız ve ortaya başarı çıkar, Volkan hocayla da bu şekilde oldu. Biz mükemmel bir uyum yakaladık, başarımdaki en büyük sebeplerden birisi onunla çalışmaktı. Tekrardan teşekkür etmek isterim. Karagümrük’e ulaşmadan önce hoca benim zor oyuncu olduğumla ilgili şeyler duymuş fakat beni tanıdıktan sonrasında bunların doğru olmadığını bana söylemişti. Volkan hoca bana her gün sen iyi futbolcusun benzer biçimde cümleler kurmadı, daha fazlaca futbol oynamama izin verdi ve beni bu aşamada destekledi. Benim de ihtiyacım olan nokta buydu” şeklinde konuştu. 
“REKABET OLMASA TEK OYUNCU SEZON BOYU OYNAR, ORTAYA ZORLUK ÇIKMAZDI”
Fenerbahçe benzer biçimde camialarda rekabet olmasının düzgüsel bulunduğunu vurgulayan Emre Mor, “Tek oyuncuyla sürem  devam ettirmez büyük kulüpler. Oldukca maç var, hepimiz fırsat bulacak fakat benim açımdan sorun teşkil etmiyor. Ben rekabete açığım, futbolun zor tarafı bu. Rekabet olmasa tek oyuncu sürem boyu oynar, ortaya güçlük çıkmazdı” dedi.
“ARDA’DA BENİM İLK GELDİĞİM ZAMANI GÖRÜYORUM”
Arda Güler ile ilgili görüşleri sorulan Emre Mor, “Beraber fazlaca antrenman yapma fırsatı bulamadık fakat geçen sürem takip ediyordum. Takımda fazlaca iyi oyuncular var. Arda’da benim ilk geldiğim zamanı görüyorum. O’na şüphesiz destek olacağım. Benim yaptığım hataları yapmaması mevzusunda kendi tecrübelerimi ona aktaracağım. İnsanlara yardım etmeyi bu anlamda seviyorum” şeklinde konuştu. 
“ARDA ÇOK KALİTELİ OYUNCU”
Emre Mor, “Fenerbahçe benzer biçimde büyük camialarda daima baskı olur. Biz de her antrenmanımızı sıkı şekilde yapıyoruz hazır olmak adına” diyerek, “Kalitemizle bunun üstesinden gelebiliriz fakat mantalite de fazlaca mühim. Geçen yıl sürem içinde tüm takımlar birbirini yenebildi. Daha ufak takımlara karşı oynarken de konsantre olmanız gerekiyor. Talih ve ihtimaller orada duruyor. Ümit ederim hem Şampiyonlar Ligi hem de ligde başarı göstermiş sonuçlar elde edebiliriz. Devamlı bunların olup olamayacağını bilmiyorum. Arda fazlaca kaliteli oyuncu. Benim benzer biçimde bu hareketleri, oyun şeklini seven oyuncu. Beraber oynarsak elbet göreceğiz. Oynama stilim belli, oynarken taraftarlara keyif verdiğimi düşünüyorum. Bu oyun şeklimi değiştirmeyeceğim elbet” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler