Pixel 7 selfie kamerasıyla iddialı

Google Camera uygulamasının 8.5 versiyonu gösterildi. Gösterilen bu yeni versiyonun APK’sında yer edinen verileri inceleyen bir yazılımcı, Google Pixel 7 ile bağlantılı olduğu kabul edilen garip bir detaya denk geldi.
APK Insight başlığıyla paylaşılan bu bilgilere bakılırsa hem Pixel 7 hem de Pixel 7 Pro selfie kamerasında yeni lensler kullanılacak ve bu yeni lensler telefonun selife kamerasıyla 4K video çekmesine olanak sağlayacak. Bildiğiniz benzer biçimde Pixel 6’da bu özellik bulunmuyordu. Bir tek Pixel 6 Pro selfie kamerasıyla 4K video çekebiliyordu.
4K video kaydedebilen telefonlar son dönemde karşımıza çıkıyor olsa da selfie kamerasında bu özelliği sunan akıllı telefonların sayısı oldukça azca. Bu yüzden Google Pixel 7, 4K video çekebilen selfie kamerasıyla piyasadaki en iyi selfie kameralarından biri olmaya aday. Öte taraftan aynı APK yardımıyla Pixel Tablet hakkında da yeni bir detay ortaya çıktı. Burada yer edinen bilgilere bakılırsa Google’ın yeni tabletinde bir tek bir arka kamera olacak. Üstelik bu kamerada 4K kaydetme yada slow-motion benzer biçimde Pixel telefonlarda olan pek oldukça özellik de olmayacak.

Son Dakika Haberler