Sakaryalı dağcılar Süphan Dağı’na zirve yapmış oldu

Salih BEŞKARDEŞ / ADİLCEVAZ, (Bitlis),(DHA)- BİTLİS’in Adilcevaz İlçesi’ne gelen 4’ü hanım 15 dağcı, deniz seviyesinden 4 bin 58 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı’na zirve tırmanışı gerçekleştirmiş oldu.İlçeye bağlı Aydınlar Beldesi’nden tırmanışa geçen dağcılar, deniz seviyesinden 2 bin 200 metre yüksekliğindeki At Yaylası’na kamp kurdu. Gece saatlerinde tırmanışa devam eden Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Sakarya il temsilcisi ve Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Yusuf Aydın yönetimindeki dağcılar, Süphan Dağı’nın zirvesine çıktı. Zirvede toplu fotoğraf çeken dağcılar, 4 bin 58 metreden Van Gölü’nü ve güneşin doğuşunu izledi. Doğu Anadolu zirve planı kapsamında Erek Dağı, Artos Dağı, Nemrut Krater Gölü ve Süphan Dağı’na zirve tırmanışı meydana getiren dağcılar, Ağrı Dağı tırmanışı için Agrı’ya hareket etti. 
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Sakarya il temsilcisi ve Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Yusuf Aydın, “Doğu Anadolu zirve planı kapsamında 15 kişilik dağcı ekibimizle beraber 4’üncü zirve planımız olan Süphan Dağı zirve tırmanışımızı 14 saatlik yürüyüş sonucunda başarıyla tamamladık. Tırmanışımızda oldukça güzel manzaralarla karşılaştık. Süphan Dağı zirvesinde hem ülkemizdeki güneşin ilk doğuşunu hem de Van Gölü’nün manzarasını izledik. Dayanıklılık ve süreklilik isteyen bu faaliyeti sorunsuz bir halde bitiren sporcularımızı canı gönülden kutluyorum” dedi. (DHA)
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler